Bytosti živlu vzduchu jsou všude kolem nás
Lesní bůžkové, nymfy, zefírové a sylfové střežící svět stromů, květin a všech rostlin, to jsou bytosti náležející živlu vzduchu. Obývají hory, mýtiny i hluboké lesy, představují vítr a vánek. Sylfy jsou bytosti s průsvitnými křídly měňavých barev, podobné motýlům, jsou jemné a krásné. Dryády jsou také víly, žijí na stromech, některé tyto bytosti žijí jako samostatné duše stromů. V blízkosti dubů můžeme spatřit víly duběnky. Vzdušné bytosti se skrývají ve větru, tancují ve vzdušných vírech, v nenadálých závanech vzduchu či průvanu, ve spadaném listí, jsou součástí dechu rostlin. Mají nenápadný vliv na naše emoce a myšlenky, přináší nám intuici, též inspiraci. Živlové vzduchu jsou inspirací pro hudební skladatele, skrývají se v písních i hudebních nástrojích. Někdy nám přinášejí duchovní poselství, třeba v podobě motýla, který si nám z ničeho nic sedne na rameno, v podobě ptačího zpěvu, ve slovech písně, která nás náhle zaujme, v barevném podzimním listí, které se před našima očima náhle roztančí.
Vzdušné bytosti jsou všude kolem nás
Přináší nám vzpomínky, například ve vůních, které náhle ucítíme bez zjevného důvodu. Můžeme náhle ucítit vůni nám blízké osoby, která již odešla na věčnost. Ráno se probudíme a v hlavě nám znění slova písně, stále dokola, jakoby bez naší vůle. V těchto slovech se skrývá poselství. Do snů nám přinášejí inspiraci a poznání, někdy se projevují podivnými hlasy, které náhle zaslechneme, například v šustění listů stromu, pod kterým sedíme. Divoženky nebo lesní žínky žijí v horách a hlubokých lesích, v podzemních doupatech a jeskyních. Bývají podivného vzezření, mívají rudé nebo černé vlasy, drží dřevěnou hůl ovinutou hady. Někdy je můžeme zahlédnout, jak náhle vystupují z mechového porostu, jakoby se zhmotnily z ničeho. Jindy je spatříme za šera, jak po lesích sbírají kořínky rostlin a na polích klásky obilí. Obyčejně mizí s kohoutím kokrháním. Hejkal je lesní duch, bytost ze slovanské mytologie, která straší pocestné pronikavým voláním.
Odvěká moudrost, zvyky a rituály
Rituály, na které si dnes už ani nevzpomínáme. Ochraňují pradávná tajemství magických kouzel, zapomenutých receptů na magické lektvary a kouzelné nápoje, na jemnohmotné tajemství květin a všech rostlin. Některé víly jsou čistě poetické duše, které uchovávají v kosmickém vědomí pohádky, jejich smysl a podstatu, všech krásných pohádek, na které už jsme dávno zapomněli. A konečně, nesmíme zapomenout na víly, jejichž vrtošivá energie je zde proto, aby nás občas pozlobila a zastavila. Neúnavní raráškové nám občas nachystají nejedno nemilé, ač jistě zasloužené překvapení.
Vládkyní větru v našich krajích je Meluzína
Tato neviditelná větrná bytost hvízdá a kvílí, skučí, zajíká se, monotónně zpívá, někdy plačtivě naříká, často nahání strach. Energie těchto sugestivních zvuků je velmi pronikavá a může neblaze ovlivňovat psychiku. Ve hvízdání větru jsou skryté neslyšitelné zvuky, které vnímáme podprahově, některé ,,vzdušné tóny“ mohou navodit stav úzkosti a deprese. Vzdušná vládkyně Meluzína si žádá jako obětinu včelí med, mák, sůl a mouku.
Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT
Před přicházející větrnou bouří nebo sněhovou vánicí dejte Meluzíně před dům misku s moukou. Nebo alespoň posypte trochou mouky práh domu, a okenní parapety zas mákem nebo solí. Jednou za rok odneste do blízkého lesa misku medu a misku mouky, uctíte tak mocnou Větrnici, nebude se potom prohánět ve vašem komíně. Meluzína jako bohyně větru je ve své podstatě symbolem životní energie, životní síly. Zjevuje se v podobě vzdušné víly nebo lesní nymfy.
PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?
Zdroj fotografie: Pixabay.com
Diskuze
PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?