Aktivita Černé Luny ve znamení Vah, láska a nenávist

Černá Luna (Lilith) opustila znamení Raka a vstoupila do znamení Vah 29. 6. 2024 a bude zde pobývat do 27. 3. 2025. Energie Černé Luny se v tomto spojení zaměřuje na vztahy a partnerství, harmonii i problémy a povrchnost ve vztazích. Poukáže na různé závislosti v souvislosti s partnerskou láskou, například „osvětlí“ chvíle, kdy nejednáme laskavě a velkoryse, kdy jsme příliš tvrdí ve svém projevu. Mohou přijít okamžiky, kdy si uvědomíme, jaký máme vztah sami k sobě, budeme se zabývat otázkami sebe hodnoty, a také vztahem k životu v mnoha oblastech. Například si uvědomíme, jak pečujeme o životní harmonii, jak dokážeme být k druhým vstřícní a spravedliví. Na přetřes mohou přijít otázky týkající všech mezilidských vztahů. Jedná se také o náš vztah k duševnímu a fyzickému zdraví, k odpočinku a volnočasovým aktivitám, o vztah k penězům, k přírodě, ke kráse, kreativitě, tvořivosti a umění. Lilith se posouvá zvěrokruhem od jednoho znamení k druhému způsobem, kdy nikdo není ušetřen od prospěšné vnitřní introspekce, od občasných chvilek, kdy s námi něco „tak trochu otřese“, snad ani ne proto abychom se hroutili, ale abychom se zamysleli a posunuli se na své cestě vpřed.

Černá Luna (Lilith) není hmotným tělesem, nepředstavuje samotný Měsíc

Představuje bod, který označuje určité ohnisko lunárního pohybu kolem Země. Lilith je také významný bod v našem osobním horoskopu a působí především na psychiku, představuje naše temné já. V astrologii odkazuje na destruktivní principy pudovosti, na temné hlubiny lidského podvědomí, na destruktivní chování. V astrologii je Lilith vnímána jako informační sféra, která představuje temné karmické aspekty a vazby vztahující se k minulosti (zkušenosti minulých životů). Jedná se o „energetický uzel negativity“ , o portál či vstupní bránu negativních energií z nevědomí do vědomí. Nejčernějšími aspekty Černé Luny neboli egoistické vzorce chování jsou energetické zápisy „sjednané“ v okamžiku, kdy jednáme nadmíru sobecky, s velkou zlobou a nenávistně, kdy bezohledně zradíme přítele, kdy těžíme ze slabosti druhého, kdy člověk pro vlastní prospěch „zaprodá svou duši“. Tajemství tohoto energetického uzlu negativity spočívá v tom, že na osobní ani společenské nebo společensko-kulturní úrovni nikdy nevíme, co přesně je v něm uloženo. Pozitivním aspektem Černé Luny je její významný podíl na našem duchovním vývoji a duševním růstu.

To, že se Černá Luna nachází ve znamení Vah a bude tam pobývat celkem devět měsíců, se netýká pouze tohoto znamení. Lilith prověří nejeden partnerský vztah, dotkne se čehokoli, k čemu se výrazně vztahujeme, ať už se jedná o naše vztahy k lidem, k vášni a sexualitě, k věcem, k různým záležitostem a jevům, k hmotné i jemnohmotné sféře bytí. Černá Luna nám může v různých podobách ukázat, jaký máme vztah sami k sobě. Světlo vnitřní sebelásky (nikoli sebestřednosti nebo narcismu), která hoří v srdci a je skutečně upřímným pocitem, rozpouští vnitřní stíny sebe odmítání. Láska, kterou cítíme k sobě, se odráží do vnějšího světa. Prostor osvětlený energií sebe přijetí k nám přitahuje spříznění a lásku. Necítíme-li lásku k sobě, netrvá dlouho, než se projeví bolest duše.

Pokud si nejste jistí, jaký vztah máte sami k sobě, všímejte si, nakolik si vážíte druhých lidí. Podle toho poznáte, nakolik si vážíte sebe. Čím více máte nepřátel, tím více je jasné, jak málo lásky dáváte sami sobě. Čím více lidí vám nerozumí, tím více je jasné, že nerozumíte sami sobě. Vědomý život zahrnuje schopnost nevyžadovat lásku od druhých jen proto, že si ji neumíme dát sami. Černá Luna se nás v tomto období mnohokrát zeptá, zda dovedeme milovat opravdově a hluboce, zda v lásce dovedeme dávat stejně jako brát.

Zlým slovem a hněvem si vytváříme nepřátele, potom se divíme, jak se nás takové nepřátelství dotýká, jak nás vyčerpává, nevnímáme kde všude a proč ztrácíme svou sílu. Vystoupit z kruhu nepřátelství není snadné. Smíření vyžaduje oboustranné pochopení. Někdy se na druhé nevědomky zlobíme proto, že u nich vidíme vlastnost, kterou sami postrádáme, nebo kterou u sebe podvědomě zavrhujeme. Jakou máme náladu někdo druhý snadno vycítí, energie například hněvu je otisknutá v naší auře. Přít se s nepřítelem znamená oplácet nepřátelství. Kruh energie lásky, který kolem sebe vytvoříme pokud překonáme impuls chovat se nepřátelsky, může narušit a usměrnit tok špatných energií, které k nám směřují. Ve sporu, v kterém jsme někým slovně napadeni, se tyto špatné energie vrátí k odesílateli.

THOTHŮV TAROT – Osobní výklad karet – Poselství pro Váš osobní rozvoj

Svírající oheň nenávisti, ať už k sobě nebo k někomu druhému, ve vnitřním světě propojuje energie myšlenek a emocí. Nenávist je ohnivá energie. To ale neznamená, že ohnivá energie jako taková je negativní. Nenávist je protipólem lásky a láska spolu s vášní je také ohnivá energie. Láska naplněná city představuje oheň a vodu. A mísit oheň a vodu je umění, milovat je umění. Mísit vodu a oheň je alchymie, proto je čistá neboli vědomá láska vzácná. Mezi slovy „miluji tě“ a „nenávidím tě“ je propastný rozdíl. Slovo, které vyslovíme, není hlasem, hlas a slovo jsou dvě rozdílné energie. Hlas pozměňuje původní energii a sílu slova. Slovo řečené z lásky zní jinak než slovo řečené z nenávisti. Nesrozumitelně vyřčené slovo nemá žádnou sílu, falešná slova mění energii aury. Zvuk vyřčených slov se k nám vrací neviditelnou energetickou ozvěnou. Někdy vycítíme sílu nepříjemné energie, i beze slov vnímáme sílu myšlenek druhého, jeho vnitřní naladění, které nás ohrožuje vzorci zapsanými v energetickém poli nenávisti.

Nenávist je „světlo-žravý stín“. Je to jed, jehož účinky v podobě jedovaté podezíravosti, mstivosti, nesnesitelných myšlenek a nepříjemných pocitů nejsou vnímány jako velmi mocná záporná síla. Nenávistného jedince ve dne v noci svírá neklid a nespavost, snadno si vsugeruje nějakou nepatřičnou myšlenku, rozum vše ostatní bez milosti popírá a podvědomě hledá alibi pro ukvapené jednání. A to i v případě, kdy se setká s konfrontací, s důsledky vlastních přesvědčení.

Nenávist je vlastně také cit, je nestálý a nespolehlivý. A stejně jako každý jiný záporný pocit je svým způsobem v pořádku, není na škodu pokud je sebe-motivační, podobně jako závist. Pokud nás k něčemu inspiruje – jakmile podchytíme a zvládneme její energii. Pokud nenávist přetrvává, nenávistný jedinec může být necitelný jako trny šípkového keře. V tomto případě je nevědomost zeď, o kterou si stále dokola „rozbíjí hlavu“. Nenávistné spory jsou bitvy, které nikdo nevyhrává. Vůle nenávistné osoby je zmagnetizovaná stíny, které jsou přehlíženy, znepokojená duše vše vnímá jen jako tichý bezmocný svědek.

Upozornění, že v destruktivním chování něco není v pořádku, si daný jedinec nevšímá, nenávist je pohlcována šedivými stíny, které energii nenávisti vtahují do sebe a rozšiřují tak stále temnější pole působnosti. To, co je potlačováno zůstává odložené v podvědomí a připravené na později. Intuitivní myšlenky, které volají o pomoc, které nejsou vnímány, se rozplynou jako pára a patřičný stín na sebe přestane na nějaký čas upozorňovat. Daný jedinec si může myslet, že se jeho stín ztratil, ale také snadno přehlédne, kdy se k němu s plnou razancí vrátí. Nenávist se nepozorovaně stane bídnou rutinou a přehlíženou nemocí neklidné každodennosti. Potom je překvapen okamžikem, kdy vítr nenávistných a chaotických myšlenek do jeho očí a obličeje nazpět vmete rozvířený prach všech jeho neuvážených slov a činů.

Nálada a vnitřní rozpoložení odpovídá tomu, na co nejčastěji myslíme. Nenávist může být také skrytá, latentní nenávist nás může ve chvíli, kdy se naplno projeví, silně překvapit. Nenávist produkuje jedovatá slova, nepostihnutelně se vznášející v prostoru kolem nás. Ani si nemusíme uvědomovat, že něco nebo někoho nenávidíme.

Mluvit k člověku, který nenávidí a vlastně nás ani nevnímá, je jako křičet do větru – není nás slyšet neboli není slyšeno, co říkáme. Ten, kdo nenávidí a zároveň říká, že miluje, neví nic o tom, že ve skutečnosti nemiluje sebe ani druhé. Potýká se s výbušností ohně, která může mít mnoho podob, je ovládán temnými hlubinami vody. Člověka v zápalu jeho vlastní nenávisti stravuje oheň, hlubinná energie vody zatemňuje rozum, proto je nenávist tak vysilující. S nenávistí souvisí pomstychtivost a zlomyslnost, vyhrožování, rozhořčení, zahořklost, může zde být skrytý osobní pocit nedostatečnosti, posilování vnitřního nepravdivého příběhu.

Pokud by si lidé v období, kdy už si nerozumí, uvědomili, že láska a vědomé milování mezi nimi není vzájemné, mnoho rozchodů by proběhlo v klidu

A mnoho rozchodů by se mohlo proměnit v přátelství. Někdy až za pár týdnů, měsíců nebo let si člověk uvědomí, že jeho zranění a bolest z rozchodu překryla to, že ani on sám už v čase rozchodu nemiloval. Není to tak vždy, ale často se stane, že člověk, který zjistí, že jej partner již nemiluje, se s tím nedokáže smířit a vzpírá se realitě, aniž by si uvědomil, že ani on sám už nemiluje.

Soustředění se pouze na bolest ze zjištění a nepřijetí, že už není milován, a případná nenávist nevzniká pouze z důvodu, že je někým druhým opuštěn, ale především z nepřijetí, že si někdo druhý dovolil už jej nemilovat. To, že jeho city k druhému už také nepředstavují lásku, je ve vědomí daného jedince potlačeno popřením nebo zastíněno nenávistí. Síla popření, (to nemůže být pravda, nevěřím, že se mi tohle mohlo stát), se může projevit na mentální, emoční i fyzické úrovni. Ale nemusí se jednat o nenávist, je to podobné i v případě, kdy je vlivem rozchodu prožívána bolest a zdá se nemožné smířit se s koncem vztahu. Smířit se s tím, že někdo druhý zklamal naše očekávání. Místo nenávisti může přijít role oběti, častý pláč a citové vydírání, to může způsobit, že odcházející partner začne k dané osobě pociťovat „nepřekonatelný odpor“. Vtom případě už nebývá cesty zpět, energii pomíjející lásky, která by se po rozchodu mohla proměnit v přátelství, už nelze zachránit. Lásku si nelze vynutit, smlouvání nefunguje, srdce druhého člověka nelze ovládnout.

Zobrazit elektronické a tištěné knihy Psychologie chaosu

Pokud odcházející partner podlehne citovému vydírání a vrátí se, vztah stejně nemívá dlouhého trvání. Často se stane, že během několika týdnů nebo měsíců si partner, který se zpočátku nedokázal smířit s rozchodem, nakonec sám uvědomí, že ani on už nemiluje. Svou ztrátu přestane popírat a smutek prodlužovat jakmile se vzdá této obranné linie, následně, jakmile už nebude chtít vrátit čas, zbaví se pocitu bezmoci a získá zpět sovu sílu, může prožít fázi odeznívajícího hněvu a postupného zklidnění. Jakmile přestane obhajovat svou lásku z pozice oběti a uvědomí si sílu vlastních očekávání, která někdo druhý nesplnil protože je splnit prostě nemohl, potom může dojít k rozchodu, který proběhne relativně v klidu.

Tento článek nesnižuje smutek ze ztráty nebo osobní bolest, kterou přirozeně prožíváme, pokud končí partnerský vztah, z kterého se vytratila láska. Určitě to není trápení pro nic za nic, jsou to chvíle, kdy prožíváme „odpojení od vnitřního štěstí“, chvíle strachu z osamění a ze ztráty zázemí. Avšak zároveň máme dojít k určitému pochopení, posunout se v osobním vývoji. Tento proces se stane zdlouhavým pokud neakceptujeme procesy životních změn, nezvládáme vlastní emocionalitu, nevnímáme neprospěšné vzorce chování a nemáme odvahu postavit se svým strachům. Zde jsou nastíněny procesy s tímto související, které jsou v mnoha případech nevědomé. Takto to neprobíhá vždy, okolnosti rozcházení jsou různé, životní chvíle, kdy s námi něco otřese prožíváme rozdílně, ale v mnohém velmi podobně. V těchto případech, kdy nedojde k procesům sebereflexe, člověk „zbytečně“ ztrácí spoustu životní energie, obírá o energii druhé a vytváří neharmonický prostor. Obzvlášť pokud je jeho srdce a mysl zatemněná nenávistí.

Černá Luna, tajemná Lilith se v tarotu shoduje s kartou Ďábel

Charakteristika Lilith (původní sumerské královny nebes) souvisí s povahou Měsíce a Venuše, mírně také s aspekty Urana a Pluta. V tarotu představuje především kartu Ďábel, spojenou s časem a osudem, dotýká se tmy i světla. Vzhledem k Venuši je Lilith, se svou povahou panovačného dítěte, Venušinou odvrácenou stránkou. Lilith souvisí také s Persefonou – vládkyní duchů podsvětí a Sofií – bohyní moudrosti. A v neposlední řadě černý měsíc neboli Lilith představuje „černý kámen“ – v tajnosti bývalo dříve skryto, že černý kámen (ženský princip) oplodněný světlem (mužský princip) se během prožitku mystické svatby promění ve zlato alchymistů, v podobě probuzené životní energie, hadí síly.

Související článek o energii Černé Luny: Fiktivní temné místo v našem nitru se nazývá “černý měsíc“ – tajemná Lilith

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Zdroj fotografií: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?