Anomálie spojené s vědomím, časem a paranormálními okolnostmi aneb vesmír v šálku kávy

Jako anomálie je vnímána například schopnost předvídat, channelling a schopnost média napojit se na konkrétní informace. Dále jsou to různé mystické zážitky, předtuchy, vize ve snech, lucidní sny, astrální putování, prožitky blízkosti smrti, ovlivňování proudu času, vzpomínky v souvislosti s reinkarnacemi. S podobnými aspekty našeho bytí se budeme setkávat stále častěji. Stejně tak s údivem nad divnými věcmi, nad divností a „divokostí“ této doby. To, co může být běžnou součástí bdělého vědomí, nazýváme paranormálními jevy, kterým je přisuzován punc anormálnosti. Přitom u mnoha lidí se vlivem neobyčejných schopností projevuje genialita, povaha této geniality je propojena s nadsmyslovým vnímáním, (touto genialitou jsou nadáni například věhlasní hudební skladatelé). Světélkující éter ilustruje, jak mocnými můžeme být, pokud by pro nás bylo napojení na podvědomí, nadvědomí, intuici či vyšší Já běžné.

Budoucnost je pohyblivá, operuje s informacemi, které pronikají mimo jiné také z budoucnosti do přítomnosti

Energie budoucnosti, pokud ji lze zachytit v přítomnosti, může mít jediný záměr – pomáhat nám utvářet lepší svět. Je běžné, že do budoucnosti vkládáme své představy. Méně běžné je vědomé přijímání informací, které k nám přicházejí z budoucnosti. Je tomu tak proto, že nás ani nenapadne, že k nám budoucnost promlouvá. To, co může být vcelku běžné, považujeme za zvláštní dar, kterým je obdařena „vyšším světům“ otevřená mysl. Mysl není svázána časem, dokáže se napojit kamkoli, dělá to zcela běžně, aniž bychom si to uvědomovali. Některé vize nebo podivné myšlenky, které nás zaujmou, na naše vědomí působí z budoucnosti. Jak přesně definovat čas prozatím neví nikdo, filozofie ani věda přesnou odpověď nepřináší. Určitá naše část ví, co je skryté za pojmem čas, buď se tím vůbec nezabýváme, a pokud ano, nedovedeme popsat slovy, co mystického přesahuje proud událostí od minulosti, přes přítomnost do budoucnosti. Silné prožitky s tímto související někdy nazýváme „vzpomínka na budoucnost“.

Předtuchy

Reakce na předtuchu může významně změnit život, nebo předejít nechtěnému. Zaznamenání pocitu předtuchy je výchozím bodem, jakýmsi průlomem ve vědomí, které nám ukazuje jinou cestu. Co skutečně je předtucha? Předtucha nebo hluboké vnitřní tušení poukazuje jak na možnou pozitivní, tak i nepříjemnou událost, nebo možnost napojení na poněkud odlišnou, nebo zcela jinou životní linku. Předtucha nesouvisí pouze s nepříjemnostmi, je předběžným upozorněním na určité prostorové pole zatím nerealizované možnosti. Vyšší Já nás různými způsoby upozorňuje na náš vztah k životu a k nejrůznějším životním skutečnostem a zkušenostem. Například máme v plánu něco udělat, ale předtím, než se něco stane, náhle nás ovane silná energie zaváhání. Naše rozhodnutí ovlivňují, zda se určitá možná událost stane, jak proběhne, nebo se nakonec nestane. Pravděpodobnostní vize věští nadcházející události, neboť Svět je citlivý vůči Pozorování. A to mnohem více než vůči tomu, jak prožíváme a vnímáme entitu zvanou čas.

Přítomný okamžik

Přítomný okamžik nám ukazuje cestu, pokud jsme spojeni sami se sebou. Přítomnost přesahujeme, aniž bychom si uvědomovali hlubší význam skutečnosti, vypovídající o schopnosti mysli pohybovat se napříč časem. Zažíváme nezvyklé okolnosti, které považujeme za náhody. Je to dáno tím, že naše duše je v propojení nejen s minulostí, ale i se zítřejším dnem nebo s jakýmkoli bodem ve sféře nazývané budoucnost. Někdy si dlouhou dobu s něčím nevíme rady, jednoho dne se probudíme s odhodláním určitou věc udělat, najednou přesně víme jak. Ani si nemusíme uvědomit, že bdělá mysl po probuzení reaguje na snové informace. Někdy se nám vybaví střípek snu s nápadnými detaily těsně před nečekanou událostí, změníme směr a události s možnými komplikacemi se vyhneme. Jen nemnoho snů, které souvisí s jejich naplněním v bdělé přítomnosti, se nám trvale zapíše do paměti, jsou to sny, které nás překvapily vzpomínkou na budoucnost. Zůstáváme v úžasu nad přesností informací, které jsme se potřebovali v určitý okamžik dozvědět.

Jaký je vztah mezi přítomností a budoucností?

Abychom mohli mluvit o vztahu mezi přítomností a budoucností, z určitého pohledu potřebujeme veličinu zvanou čas. Nevíme, jak čas vzniká, předpokládáme, že existuje. Čas je svým způsobem měřitelný, vnímáme, že spolu s pohybem účinkuje při jakékoli změně. Náš život je postaven na vnímání času, na potřebě mít čas, nakládat s časem, plánovat, nést odpovědnost za své (minulé) činy. K tomu, aby něco mohlo způsobit něco jiného, potřebujeme čas. Ale naše mysl je naučená vnímat čas pouze jako jdoucí dopředu, tak sledujeme příčinné souvislosti. Přitom vědecké rovnice dokazují, že čas může plynout směrem dopředu i dozadu. Známá je také teorie, že náš vesmír může mít dvojče, ve kterém čas plyne pozpátku.

Co to znamená, že čas plyne? Odkud kam? Kde plyne? Je čas elementární síla, bez které by vesmír nemohl fungovat? Nebo je tok času iluze? V tom smyslu, že život se odehrává tady a teď, plyne ve sledu přítomných okamžiků. Přitom se tyto okamžiky zdají být statické, to znamená, že nikam neplynou. Zde je možné považovat podstatu času za mentální, subjektivní. V tom smyslu, že čas existuje pouze v mentální sféře, nikoli přímo v hmotném světě. Dokonce panují názory, že čas v hmotném světě ani existovat nemůže. Při pohledu do kalendáře nebo na hodiny se nad tímto nápadem můžeme pousmát.

Říkáme o různých věcech, že existují, nebo neexistují. Co skutečně je existence? Existují hmotné věci, šálek na kávu, květina, hora? Jasně, že existují, vidíme je, dotýkáme se jich, smysly nás přece neklamou. Avšak standardní modely fyzikálních teorií váš šálek kávy nebo čaje do výpočtů nezahrnují, pracují pouze s velmi esenciálním, miniaturním světem částic. Jedna z novějších fyzikálních teorií, pod názvem „smyčková kvantová gravitace“ s časem nakonec ani nepočítá. A není jediná, která uvažuje nad „zrušením času“ při zkoumání struktury kvantového světa. Vědci touží objevit „teorii všeho“, uvažují nad tím, že pro její objevení stojí za pokus z výpočtů vyloučit čas.

Je načase nepřehlížet, že o „časových smyčkách“ najdeme zmínky napříč různými metafyzickými teoriemi, které se od nepaměti zaobírají zkoumáním jsoucna a bytí. S podivnými „časovými smyčkami“ se setkáváme také ve velmi zvláštních osobních prožitcích. Metafyzika znamená „za přírodou“ (meta = řecky „za“, fysis = příroda). Postavíme-li všechny teorie z kvantové fyziky pěkně vedle sebe a zvýrazníme všechny možné zvláštní rozpory a „krásné“ paradoxy v nich obsažené, potom nás může napadnout, že v sobě nesou esence paranormálních okolností srovnatelně s čímkoli, co v sobě nese punc metafyziky, spirituality, magie, lucidních snů, vnímání astrálních dimenzí, spirituálních prožitků, věštění z křišťálové koule, z čajových lístků nebo kávové sedliny, uvažování o morfických a morfogenetických polích nebo o kvantovém vesmírném Vědomí. (Jen tak pro zajímavost věštění z čajových lístků se nazývá taseografie, původ této věštecké metody sahá až do starověké Číny. A rozebírat zde dokonalost věštecké metody zvané I-ťing nebo Čínská kniha proměn, je nad rámec tohoto článku.)

Související články: Snové obrazy budoucnosti, dvojníci a paralelní světy, Bylo nebylo aneb zrcadlo v zrcadle a neskutečná skutečnost, Tajemné prožitky mimo bdělý stav vědomí přicházejí bezděčně a stále častěji

Tvořivé esence vědomého bytí – inspirativní čtení pro volný, odpočinkový čas
Líbí se vám články Psychologie chaosu a rádi se k jejich obsahu vracíte, přináší vám informace, které jsou pro vás něčím hodnotné? Možná se rádi alespoň na chvilku odpoutáte od vnějších záležitostí a ponoříte se do zajímavého čtení. Pokud tomu tak je, můžete mou tvorbu podpořit zakoupením elektronických knih v e-shopu Psychologie chaosu. Nebo objednáním tištěných knih přímo v nakladatelství ANAG, nebo v nakladatelství Nová Forma. Případně můžete podpořit provoz webových stránek formou finančního daru. Za případnou podporu předem ♥DĚKUJI♥

PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?